Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolik křečků?

28. 5. 2011

  VÍCE KŘEČKŮ V JEDNOM OBYDLÍ

Nejlepší je pořídit si všechny křečky z jednoho vrhu nebo nechat například matku s dcerou. Nemusíte je seznamovat, znají svůj pach a byli zvyklí žít spolu už odmalička. Pokud ale chcete mít páreček je lepší pořídit si dva nepříbuzné jedince (více v sekci "Rozmnožování"). Samozřejmě může se stát, že se i křečci ze stejného vrhu v dospělosti nesnesou. Proto je lepší mít ještě jednu klec navíc. ! POZOR ! Křečci Syrští jsou samotáři a dva dospělí jedinci se mohou i zabít! Je možné ale nechat dcerku u matky, toto soužití se většinou podaří.

 SEZNAMOVÁNÍ DVOU CIZÍCH KŘEČKŮ

Seznamování dvou křečků, kteří se neznají, je vždy jako sázka do loterie. Společné soužití se může podařit, ale také nemusí. Záleží na tom jak si křečci padnou do oka. Seznamujte na neutrální půdě (např.: ve výběhu, v přenosce).. Nachystejte si něco na případné oddělení dvou křečků, kteří se perou - já používám roličku od toaletního papíru nebo lžičku - také si nachystejte kelímek, aby jste mohli rozzuřeného křečka nabrat a vrátit zpět do jeho obydlí. Pokud se seznamování obešlo bez bitky můžete křečky dát do dobře vyčištěné klece. První dny křečky dobře hlídejte!

 

 TIP: Pár tipů, které můžete použít k seznamování křečků:

  • Dejte každého křečka do svého obydlí. Po týdnu je vyměňte, ale nevyměňujte podestýlku! Tak si zvyknou v klidu na svůj pach.

  • Na srst všech křečků dejte velmi malou kapku parfému (voňavky) a rozetřete po srsti. Tak budou mít všichni křečci stejný pach.

     

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Že džungaráci nejsou samotáři?

(Mummye, 31. 5. 2011 19:10)

S tím teda musím nesouhlasit... Celkově je článek dobrý, ale nelíbí se mi, že píšeš, že džungaráci nejsou samotáři a že se snesou třeba v páru... To bych rozhodně netvrdila, džungaráci jsou rozhodně samotáři. Ve skupinkách nebo párech se dají chovat jen roboráci. (Možná Campbelláci, ale s tím nemám zkušenosti.)

Re: Že džungaráci nejsou samotáři?

(Vlastník , 25. 6. 2011 20:26)

promiň můj křeček se v páru snes tak co sem to napsala vadí????????

 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 32771
Měsíc: 122
Den: 6