Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vybíráme křečka

28. 5. 2011

 Pokud jste se již rozhodli, že si koupíte křečka, tak si nejdříve vyberte druh, který vám bude nejbližší.

 PŘED KOUPÍ KŘEČKA

Než si pojedete pro křečka, je dobré mít už pro něj předem nachystánu klec s vybavením, aby jste ho rovnou mohli dát do jeho nové klícky.

 DRUHY A NĚCO O NICH

  • Křeček Syrský (zlatý) - Nevhodný k chovu ve skupinách, snadno se ochočí, někdy se trochu bojí.

  • Křečík džungarský - Vhodný k chovu ve skupinách, přátelský, rychle se ochočí, snadné zacházení, někdy trochu piští.

  • Křečík campbellův - Většinou vhodný k chovu ve skupinách, energická povaha, někdy kousavý, někdy špatné zacházení.

  • Křečík roborowského - Vhodný k chovu ve skupinách, velmi rychlý a čilý, obtížné zacházení, vhodný spíše jako expoziční zvíře.

  • Křečík čínský - Bojechtlivý v kontaktu s ostatními křečíky, milý a mírný k lidem, někdy rychlý, ale zacházení s ním je snadné.

 VYBÍRÁME KŘEČKA

Při koupi se vždy zaměřte na věk, zdravotní stav a povahu křečka. Křečci nesmí být ani příliš mladí ani staří, protože kdyby jste si vybrali už staršího křečka nebudete se z něj těšit příliš dlouho. Křečci se dožívají kolem 2-3 let. A také starší křečci se nedají tak dobře ochočit, jako ti mladší. Takže optimální věk křečka je 5 týdnů. Velmi pečlivě sledujte zdravotní stav zvířat. Zdravý křeček má čisté a lesklé oči, lesklou a hustou srst, není příliš hubený, má čisté uši, čenich a konečník. Křeček by se neměl drbat - to je známkou parazitů v srsti. Také by neměl mít v srsti lysiny a strupy. Pokud objevíte ve skupince křečků jedince, který vypadá nemocně raději žádného z této skupiny nekupujte! Je možné, že Váš vybraný křeček je také nemocný! Pokud si vybíráte křečíka campbellova doporučuji se zeptat na jeho povahu, protože spousta campbelláků je kousavých a agresivních! Posledním bodem na který by jste se měli zaměřit je zařízení ve kterém křečci žijí. Určitě by nemělo být špinavé! Křečci by měli mít dostatek jídla, pití a alespoň nějaký domeček, kde by se mohli schovat. Pokud je v malém obydlí křečků moc, zažívají velký stres (bojují o území) a jsou náchylnější k nemocím! Je také možné, že pokud si koupíte samičku ve zverimexu, bude těhotná.

 
! POZOR ! Před koupí křečka se podívejte jestli je čilý a nemá slepená očka a nebo znečištěný zadeček to je známkou nemoci, také nekupujte křečka který se pořád drbe to je známkou toho, že má cizopasníky v srsti. Jestli je vše v pořádku a je křeček čilý a zdravý poohlédněte se také po prostředí v kterém křečci žijí mělo by svěže vonět a to i když se přiblížíte na malou vzdálenost !!
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

je

(Elisa, 28. 5. 2011 16:45)

ahoj zuzo mas to pekne a zajimave

 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 32771
Měsíc: 122
Den: 6